VM.PL

Nasza historia

W ciągu całej naszej historii pomogliśmy już ponad 60 klientom z różnych krajów zrealizować ich projekty IT.

Nasi partnerzy cenią sobie współpracę z nami przede wszystkim za nasze profesjonalne podejście, wysokie kompetencje oraz bezpośrednie, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje.

2004-2014

/ Polski rynek wydawniczy i edukacyjny
2004-2014

Przez pierwszą dekadę swojej działalności zajmowaliśmy się dostarczaniem dedykowanego oprogramowania dla polskiego rynku edukacyjnego i wydawniczego. Dzięki wysokiej jakości usług oraz dużym zrozumieniu potrzeb naszych klientów szybko staliśmy się bezprecedensowymi liderami rynku.

Później postanowiliśmy wykorzystać zdobyte na przestrzeni lat bogate doświadczenie i rozszerzyć naszą działalność na rynek europejski.

2014-

/ Nearshoring – kraje DACH
2014-

Od kilku lat koncentrujemy się przede wszystkim na Nearshoringu, z powodzeniem realizując różnorodne projekty IT dla klientów zagranicznych, głównie z Niemiec (92% wszystkich klientów).

Z roku na rok zdobywając coraz większe doświadczenie w tym modelu pracy staliśmy się prawdziwymi ekspertami w dostarczaniu dedykowanych zespołów IT.

2019-

/ VM.PL Academy
2019-

Niedawno rozpoczęliśmy całkiem nową, dodatkową działalność w naszej firmie. Powołaliśmy odrębną jednostkę, której celem jest szkolenie naszych pracowników – obecnych i przyszłych. Dotyczy to przede wszystkim nauczania umiejętności i standardów pracy, jakie są szczególnie cenione przez naszych klientów – zarówno językowych, jak i technicznych.

Od 2019 r. nieustannie prowadzimy m.in. otwarte kursy j. niemieckiego skierowane dla osób pracujących w branży IT. Oprócz tego aktywnie organizujemy oraz sponsorujemy branżowe meetupy i konferencje. Często prowadzimy również zamknięte szkolenia i warsztaty dla pracowników naszych klientów.

2020-

/ VM.PL Consulting
2020-

Wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi klientami wykształciło w nas umiejętność lepszego, bardziej dokładnego rozpoznawania potrzeb zmian projektów, które rozwijamy.

Dzięki temu możemy wspierać klientów w znacznie szerszym zakresie IT. Obecnie nasze usługi są bardziej kompleksowe i wzajemnie się dopełniają.

Oprócz realizacji standardowych zadań projektu aktywnie wspieramy partnerów np. w ulepszeniu technologicznym ich produktów czy też zwiększeniem ich dostępności.

Dynamiczny rozwój

Dynamiczny rozwój
Małgorzata Kolaczek, Jakub Orczyk, Łukasz Borzęcki, Anna Svetozarov, Waldemar Żygadło

Udane działania na rynku europejskim (blisko 95% skuteczności w realizacji projektów) sprawiły, że nasza firma rozwija się w błyskawicznym tempie. W ciągu ostatnich 3 lat zanotowaliśmy wzrost rozwoju aż o 450% przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo dobrej opinii od naszych klientów.

Mamy NPS na poziomie 64 pkt, co stawia nas w grupie liderów w tym obszarze. Takie wyniki dają nam ogromną satysfakcję a przede wszystkim pozwalają nam kontynuować obraną przez nas ścieżkę.

Jeśli szukasz wiarygodnego partnera w IT - poznajmy się! Chętnie porozmawiamy o potencjalnej współpracy.

VM.PL w liczbach

Oto dane i statystyki, z których jesteśmy najbardziej dumni. To one dają nam motywację do dalszego rozwoju i podążania obraną ścieżką.
VM.PL w liczbach
01

16 lat


doświadczenia
02

60


klientów w całej Europie (92% z Niemiec)
03

12 lat


pracującego ze sobą Zarządu
04

+300%


Rozwój w ciągu ostatnich 3 lat
05

64


Net Promoter Score (NPS)
06

+20


zorganizowanych meetupów o tematyce IT

Poznaj nas

Nasze wartości

/ Co cenimy sobie najbardziej
01
Partnerstwo

Partnerstwo

Cenimy sobie współpracę z klientem, który jest otwarty na współpracę na zasadzie partnerstwa.

Wierzymy, że jeśli pracownicy będą czuli się jak członkowie teamu to znacznie więcej będą mogli wspólnie osiągnąć.

02
Wiarygodność

Wiarygodność

Mówimy naszym klientom prawdę. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrealizować jakiegoś projektu to na pewno się o tym od nas dowiesz.

Z drugiej strony jeśli już się zadeklarujemy to zrobimy wszystko aby ten projekt doprowadzić do końca, nawet jeśli nie osiągniemy finansowych korzyści ze współpracy.

03
Wieloletnia współpraca

Wieloletnia współpraca

Zależy nam na współpracy wieloletniej, a do takiej obie strony muszą być przekonane. Projekt zawsze zaczynamy od wspólnego poznania się.

Dzięki temu obie strony świadomie decydują czy wzajemnie oferowane wartości pozwalają na to, aby zrealizować zamierzone cele. Mamy aktualnie klientów, którzy pracują z nami już od ponad 10 lat.

Jak pracujemy?

/ Metodyka naszej pracy
Agile software development

Agile software development

Realizując projekty dla naszych klientów stosujemy zwinne metody pracy. Jest to wręcz niezbędne przy tak szybko zmieniających się warunkach zewnętrznych. To co sobie zaplanowaliśmy wczoraj może już jutro być nieaktualne. W zależności od typu projektu i specyfiki biznesowej wybieramy z Agile to, co będzie służyło dobru projektu i potrzebom biznesowym.

Nie stosujemy Agile by the book bo uważamy, że kurczowe trzymanie się wytycznych jednej metodyki może popsuć, a nie poprawić jakość wytwarzanego oprogramowania. Jesteśmy jednak zdeterminowani stosować się do zasad, które wspólnie opracowaliśmy i w które wierzymy, że się sprawdzą.

Oto najważniejsze elementy pracy, które stosujemy:

 • Code review
 • Scrum
 • Kanban
 • Pair programming
 • GTD
 • Git flow
 • Continuous Integration
 • Continuous Delivery
 • DevOps
Dbałość o jakość

Dbałość o jakość

W swojej pracy zwracamy też szczególną uwagę na jakość kodu.

Naszą stałą praktyką jest tworzenie testów automatycznych oraz współpraca ze specjalistami z dziedziny Quality Assurance w naszych zespołach.

Wszędzie tam gdzie to możliwe realizujemy poniższe testy.

 • Unit tests
 • Functional tests
 • Domain tests
 • Manual tests
 • Acceptance tests
 • Integration tests
 • Regression tests
Jakub Orczyk

"Ciężko pracujemy, aby dobrze zrozumieć potrzeby klienta i planujemy regularne spotkania całych zespołów z zespołem klienta.

Pozwala nam to zachować dobry poziom współpracy i wieloletnich partnerów biznesowych."

Jakub Orczyk
Członek zarządu, VM.pl
Dev Team matters

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!