Newsy

Vm.pl na DIGITAL FUTUREcongress 2018 w Essen!

24.10.2018
Miło nam ogłosić że już po raz drugi w tym roku bierzemy udział w targach w Niemczech jako wystawcy. Tym razem jedziemy do samego serca Zagłębia Ruhry, do Essen, gdzie 8 listopada będziemy mieli stoisko na największym wydarzeniu poświęconym zarządzaniu IT w Niemczech.

Motto targów to… „Discover business 4.0 – średnie przedsiębiorstwa spotykają się z cyfryzacją”… i oto co można na nich doświadczyć:

  • kongres z ponad 40 wykładami na 5 scenach na temat najważniejszych tematów związanych z cyfryzacją średnich przedsiębiorstw
  • ponad 130 wystawców oraz wiele ważnych sieci kontaktów z ciekawymi produktami i usługami związanymi z optymalizacją firmy
  • najważniejsze informacje z branży i top-keynotes.

Naszym celem jest znalezienie potencjalnych partnerów do współpracy w tym regionie a także lepsze poznanie rynku i wymianie wspólnych doświadczeń z innymi uczestnikami. Oprócz tego z dużym zainteresowaniem poznamy nowości z branży podczas wykładów i prezentacji innych wystawców. To będzie z pewnością ciekawy i inspirujący dzień!

Serdecznie zapraszamy 8 listopada do Congress Center Essen - Halle 1A. Będziecie mogli nas spotkać na stoisku D7A.

Więcej informacji oraz bilety do kupienia tutaj: https://www.digital-futurecongress.de

How to build your microservice for 0 downtime deployment on k8s?

19.10.2018
Serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku meetup organizowany przez Vm.pl!

Tym razem zaprosiliśmy gwiazdę specjalną - Wojtka Barczyńskiego, trenera, wykładowcę WSB Wrocław/ALK Warszawa, Lead Tech Developer w SMACC, który odkryje przed nami dlaczego k8s jest jego ulubioną bronią.

Wojtek będzie opowiadał o mikroserwisach i ich powiązaniu z Kubernetes. Na spotkaniu dowiecie się m.in. jak rozpocząć budowę sieci mikroserwisów od zera oraz zaznajomicie się ze strategiami deploymentu nowych wersji serwisu. Kod przykładowej aplikacji będzie pokazywany w Golang i Pythonie.

Jak zawsze nie zabraknie najlepszego w mieście piwa rzemieślniczego oraz pizzy. Wiemy że nic tak dobrze jak to nie wspomaga zdobywanie wiedzy!

Możecie wciąż zapisać się na wydarzenie tutaj: https://www.meetup.com/pl-PL/meetup-group-nGBiendv/events/nljkhqyxnbmc/

Przy okazji, tym razem postanowiliśmy działać bardziej oficjalnie i stworzyliśmy naszą własną grupę na Meetup na potrzeby zarówno tego wydarzenia, jak i kolejnych. Możecie nas znaleźć pod sekretną nazwą, która wskazuje na to, z czego najbardziej słyniemy: Pizza&Tech. Dołączcie, aby jako pierwsi dowiadywać się o kolejnych naszych epickich eventach!:
https://www.meetup.com/pl-PL/meetup-group-nGBiendv/

Do zobaczenia wkrótce w Vm.pl!

Otwieramy oddział w Lublinie!

21.08.2018
Po kilkudziesięciu latach swojego istnienia właśnie zrobiliśmy kolejny duży krok do przodu, oficjalnie otwierając nowy oddział pod drugiej stronie kraju, w centrum Lublina.

Biuro w tej lokalizacji otwiera nam możliwości na współpracę z programistami z regionu. Takie rozwiązanie oznacza również dla nas większą elastyczność i możliwość zatrudniania więcej developerów w tym samym czasie, tym bardziej, że nowy oddział znajduje się w pobliżu głównego dworca kolejowego, co jest atrakcyjne dla potencjalnych pracowników.

Rozpoczęliśmy już współpracę z trzema developerami, którzy pracują obecnie nad międzynarodowymi projektami z naszymi zagranicznymi klientami. Lublin jest również dobrze skomunikowany z europejskimi miastami, dzięki czemu możemy spotkać się z klientami zagranicznymi równie łatwo jak z Wrocławia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu partnerowi za bezcenną pomoc w formalnych sprawach związanych z otwarciem oddziału. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas przy ul. 1 Maja 13 w Lublinie!

Vm.pl po raz kolejny!

30.07.2018
Z dumą informujemy, że nasza firma po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych usługodawców z branży IT w Polsce. Po dokładnej analizie, zostaliśmy docenieni w rocznym rankingu Clutch jako wiodąca firma tworząca dedykowane oprogramowanie, a tego roku The Manifest – siostrzana strona Clutcha – wyróżnił vm.pl Software House jako jedną z najlepszych firm tworzącą oprogramowanie webowe w Polsce!

W zeszłym roku informowaliśmy o naszej obecności oraz potwierdzonej, wysokiej pozycji na Clutchu. Jako najlepsza platforma przeprowadzająca badania B2B, służąca ocenie i recenzji, Clutch ocenia firmy na wielu różnych płaszczyznach i regularnie publikuje wyniki tych badań w swoim katalogu. Bycie uwzględnionym w ich najważniejszym rankingu roku świadczy o naszej wysokiej pozycji na nasyconym rynku.

Liczba naszych klientów oraz projektów ciągle wzrasta, tak samo jak liczba zadowolonych klientów, którzy chętnie dzielą się swoimi pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych przez nas usług znajdujących się na naszym profilu na Clutchu.

Jeden z naszych parterów, który zwrócił się do nas w celu rozwoju oprogramowania dla wydawnictwa, poświęcił czas na rozmowę z Clutchem oraz podzielił się opinią o nas: “Imponujące zaplecze technologiczne i wiedza to rzeczy, które uważam za najcenniejsze w vm.pl”.

Poświęcamy się produkowaniu wybitnego oprogramowania oraz dostarczaniu niezrównanej satysfakcji naszym klientom. Nasza obecność na Clutchu postrzegana jest przez nas jako świadectwo tych zobowiązań. Ważne jest dla nas jednak, abyśmy potrafili usatysfakcjonować klientów oraz odpowiednio przekładali ich pomysły na rzeczywistość. Nasz profil na Clutchu jest dla nas dodatkowym wyrazem wdzięczności od naszych klientów. Pragniemy podziękować za wszystkie dotychczasowe współprace przy projektach i nie możemy doczekać się już kolejnych!

Dokształcanie się na JSConf EU 2018

26.06.2018
Jednym z najważniejszych celów zespołu VM.PL jest nieustanne poprawianie swoich umiejętności zawodowych. Z tego powodu bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.

W dniach 2-3 czerwca nasi programiści uczestniczyli w jednej z najbardziej znanych konferencji poświęconych JavaScript – JSConf EU 2018 w Berlinie. Wydarzenie odbywające się kilka razy roku na różnych kontynentach zrzesza pracujących zawodowo pasjonatów JavaScript z całego świata.

Podczas tej edycji mieliśmy okazję spotkać różne wpływowe firmy – zarówno startupy, jak i takich gigantów jak Google, Facebook czy Microsoft. Jeszcze bardziej wartościowe było dla nas wysłuchanie mnóstwa inspirujących prezentacji oraz zamienienie słowa z legendarnymi guru programistycznego świata, takimi jak twórca Node.js – Ryan Dahl czy komitet TC39 – ECMAScript®, odpowiedzialny za projekt języka JavaScript.

Z wielkim entuzjazmem poznaliśmy wszystkie nowe funkcje, które pojawią się w przyszłych edycjach JS (nie możemy się już doczekać, aż zaczniemy je wdrażać w swoim kodzie). Równie interesująca były dla nas rozmowy na temat silników oraz najważniejszych składników nowoczesnych wirtualnych maszyn JavaScript.

Uczestniczenie w takiej światowej klasy konferencji było dla nas olbrzymią przyjemnością. Wszystkie prezentacje były niezwykle inspirujące. Mieliśmy też możliwość poznać ludzi z całego świata, wymienić się wspólnymi pomysłami, celami i doświadczeniami oraz poznać aktualne trendy i nowości ze środowiska programowania. Gorąco polecamy wydarzenie wszystkim takim pasjonatom JavaScript jak my. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję!

Vm.pl na targach Business Digital 2018 w Lipsku!

28.05.2018
Miło nam ogłosić, że 30 maja 2018 będziemy obecni na targach Business Digital 2018 w Lipsku jako wystawcy!

Business Digital to organizowane po raz pierwszy regionalne targi IT, których tematyka obejmuje szerokie pojęcie digitalizacji i potrzebę jej wdrażania jej współcześnie w przedsiębiorstwach. Na wydarzeniu wystawcami będzie ponad 50 firm IT z centralnych Niemiec, które prezentować będą swoje innowacyjne produkty i usługi informatyczne, będące odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku. Równolegle z wystawami odbywać się będą prowadzone przez specjalistów wykłady informacyjne z najróżniejszych dziedzin branży IT, aktualnych problemów i trendów.

Dla nas udział w targach jest okazją do przyjrzenia się głębiej działalności firm IT w środkowych Niemczech i poznania aktualnych trendów w branży w ogóle. Przede wszystkim jednak cieszymy się na możliwość spotkania z nowymi potencjalnymi partnerami biznesowymi i porozmawiania na temat korzyści z nawiązania współpracy. Ponadto z przyjemnością spotkamy się również z naszymi obecnymi klientami.

Serdecznie zapraszamy na stanowisko F03. Do zobaczenia już w środę w Lipsku!

Code Smell Meetup na horyzoncie!
W Vm.pl pachnie nowym meetupem! Tym razem nasz zespół wymiesza aromaty najlepszej pizzy i piwa rzemieślniczego z czymś całkowicie przeciwnym... CODE SMELL.

Podczas meetupu VM-er Paweł wprowadzi uczestników w szczegóły pojęcia code smell, wyjaśni najbardziej użyteczne wskazówki z książki Martina Flowera: Refactoring - Improving the Design of Existing Code oraz pokaże przykładowe, przygotowane przez siebie rozwiązania problemu.

Ostatni punkt programu to gorąca dyskusja, którą mamy nadzieję wywołają omawiane zagadnienia.

Oczekujemy was już 10 maja w godz. 17:00-20:00. Pamiętajcie o wcześniejszym zarejestrowaniu się oraz podzieleniem się tym newsem ze znajomymi. Do zobaczenia wkrótce!

Rejestracja oraz więcej informacji: www.event.vm.pl

Nowy projekt w Laravelu!
Początek wiosny to najlepszy czas na nowe zadania (choć przyjmujemy zlecenia także późną jesienią)! Nasz zespół ostatnio nie próżnuje – ze świeżą energią ruszyliśmy do Luksemburga, aby rozpocząć nowy projekt w Laravelu.

Dwóch naszych utalentowanych programistów będzie wspierać rozwój aplikacji Doctena służącej do wyszukiwania lekarzy specjalistów oraz rezerwowania wizyt medycznych online. Z Docteny korzystają już klienci z Luksemburga, Belgii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Niemiec.

Usługa jest stale rozwijana i w szybkim tempie zyskuje na popularności – za jej pośrednictwem każdego miesiąca dokonywanych jest około miliona rezerwacji spośród ponad 10 000 dostępnych specjalistów. Tak duże liczby czynią ją wiodącą platformą tego typu w Europie. My natomiast napawamy się dumą, że uczestniczymy po raz kolejny w ważnym, interesującym i międzynarodowym przedsięwzięciu.

Workshop IQ@SIBB: DOCKER 101 in Berlin – podsumowanie
Dwa wydarzenia zorganizowane przez nas w przeciągu 2 miesięcy – to był zdecydowanie intensywny okres i zarazem duże wyzwanie dla całego naszego zespołu.

Drugi warsztat z Dockera - Workshop IQ@SIBB: DOCKER 101 – practical introduction, to pierwsze w historii wydarzenie, które zorganizowaliśmy za granicą. Dzięki naszemu niemieckiemu partnerowi – stowarzyszeniu SIBB e.V., mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztat w samym centrum Berlina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ponad 20 uczestnikom, za przybycie, aktywność oraz inspirujące dyskusje, mieliśmy okazję przeprowadzić podczas warsztatu.

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom – oglądającym naszą relację na żywo online. Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas treści i praktyczne ćwiczenia były interesujące i przydatne.

Niezmiernie cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że udało nam się sprostać oczekiwaniom niemieckiej publiczności. Organizowanie po raz pierwszy wydarzenia na taką skalę było dla nas także niezwykle ważnym i inspirującym doświadczeniem, które z pewnością wykorzystamy przy okazji kolejnych meetupów.

Już nie możemy doczekać się ponownych okazji do spotkania!

Kolejna edycja meetupa Docker 101 w Berlinie
Nie minął jeszcze miesiąc od czasu zorganizowania przez nas ostatniego meetupa a nasz zespół przygotowuje się już do następnego. Dotrzymując obietnicy z dumą zapowiadamy NOWY meetup Docker 101!

Tym razem to międzynarodowe wydarzenie, odbędzie się w samym Berlinie. To wszystko dzięki inicjatywie Projektu LOOKOUT (zajmującego się promocją rozwoju współpracy międzynarodowej pomiędzy branżą IT & ICT z regionu stołecznego Berlin a polskimi ośrodkami metropolitalnymi) nadzorowanego przez niemieckie stowarzyszenie SIBB.

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu Workshop @SIBB: Docker 101 - practical introduction: 21 lutego, w środę o godz. 15:00 w siedzibie SIBB e.V. - ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg c / o EITCO przy ul. Potsdamer Platz 10, 10785 w Berlinie, które poprowadzi, tak jak poprzednim razem, nasz ekspert Łukasz Urbański.

Na warsztacie mnóstwo teoretycznej i praktycznej wiedzy – czym jest Docker I dlaczego od 2012 r. wciąż zyskuje na popularności, jak może skutecznie wspierać programistów w szybkiej budowie aplikacji oraz w zarządzaniu środowiskiem IT, a także, co najważniejsze, w jaki sposób go używać (ćwiczenia w praktyce). Po zakończeniu właściwej części przewidujemy inspirujące dyskusje na temat samego Dockera oraz ogólnych trendów w branży IT w Polsce, Niemczech i na całym świecie.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a nagranie udostępnione później wszystkim zainteresowanym. Dodatkowo kod z warsztatu umieścimy w repozytorium.

Zarezerwujcie miejsce już teraz! Więcej informacji oraz rejestracja pod tym linkiem: https://www.eventbrite.de/e/workshop-iqsibb-docker-101-a-practical-introduction-tickets-42349141422>

Nowy projekt, wcześniejszy Oktoberfest!
To mógłby być po prostu kolejny projekt, lecz dla nas jest to zawsze NOWE WYZWANIE. Moglibyśmy tylko o tym wspomnieć, jednak jak zwykle jesteśmy PODEKSCYTOWANI i chcemy to głośno ogłosić. Wygląda na to, że VM.PL tym razem będzie świętować Oktoberfest nieco wcześniej.

To wszystko dzięki naszemu superutalentowanemu Vm-erowi, posługującemu się z równą biegłością językiem niemieckim oraz Java, który rozpoczął w styczniu nowy projekt w Monachium.

Będzie on pracował dla wiodącej w kraju firmy z sektora FinTech, pomagając w dostarczaniu indywidualnie dopasowanych, wysokiej klasy rozwiązań IT dla kluczowych instytucji finansowych w Niemczech. Zostanie w Monachium do marca, a następnie będzie kontynuował realizację swoich zadań w naszym biurze we Wrocławiu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu!

Prost!

Docker 101 – podsumowanie
W końcu nadszedł czas na podsumowanie naszego meetupa Docker 101.

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla naszego prowadzącego Łukasza Urbańskiego oraz pozostałych osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Oprócz tego dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom – obecnym zarówno na spotkaniu, jak i oglądającym live streaming na naszym kanale na Facebooku i Youtube. To dla nas największy powód do radości, nie wspominając o dużej liczbie 150 osób zainteresowanych naszym warsztatem.

To było zdecydowanie udane wydarzenie dla całego zespołu VM.PL oraz uczestników (co potwierdzają pozytywne recenzje, które otrzymaliśmy). Niezmiernie cieszy nas też to, że większość z nich wyraziła chęć spotkania się z nami ponownie przy najbliższej okazji (następny meetup). Po tak dobrych wynikach jesteśmy pewni, że wkrótce zobaczymy się ponownie!

Kolejne wydarzenie organizowane przez VM.PL
Nadszedł czas na kolejne wyjątkowe wydarzenie organizowane przez VM.PL Software House Sp. z o.o. Nasz kolega Łukasz Urbański przygotowuje warsztaty na temat pracy w Dockerze – od instalacji po skomplikowane konfiguracje kontenera. Będziemy na was czekać 11 stycznia 2018 r. o 17:00 w naszym biurze przy ul. Kościuszki 82/30.

Zapewniamy poczęstunek - pizzę, piwo i oczywiście, jak zawsze – fantastyczną atmosferę! Wszystko za darmo… nawet atmosfera. Zarezerwuj miejsce i przekaż informacje dalej. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja: http://event.vm.pl

Vm.pl otrzymało statuetkę 2017 IT CORNER Achievement Award
Zespół vm.pl ma ostatnio powody do świętowania, z powodu otrzymania wyjątkowego wyróżnienia.

12 grudnia gościliśmy na kongresie IT Corner Summit 2017. Podczas wydarzenia oprócz uczestnictwa w wielu inspirujących dyskusjach branżowych, zostaliśmy szczególnie uhonorowani. Wrocławski klaster nowych technologii IT Corner przyznał nam nagrodę Achievement Award za nadzwyczajne osiągnięcia na rynku IT w 2017 r.

Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni, że nasze starania i ich satysfakcjonujące wyniki zostały dostrzeżone.

Jeszcze rok temu nasza firma zmagała się z dużymi przeciwnościami, które wymagały podjęcia ryzykownych decyzji. Na szczęście dzięki wysiłkowi całego zespołu udało nam się zażegnać kryzys.

Cieszymy się z tego, gdzie obecnie jesteśmy oraz ze wszystkich sukcesów (tych małych i większych), które udaje nam się osiągnąć. Jednocześnie optymistycznie spoglądamy w przyszłość.

Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach, lecz kontynuować obrany kierunek działań oraz pracować z takim samym zaangażowaniem jak dotychczas.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym jest to możliwe.

Rozpoczęcie współpracy z niemieckim liderem usług inżynierskich i IT
Z radością informujemy że właśnie podpisaliśmy umowę z FERCHAU Engineering GmbH – największym w Niemczech dostawcą usług inżynierskich i IT dla przemysłu.

Firma z blisko 8,000 pracownikami działającymi w ponad 100 branżach w 90 lokalizacjach w kraju, jest liderem rynku przemysłowego i IT, a także wiodącą firmą w procesach zarządzania talentami. Z niecierpliwością wyczekujemy efektów tej współpracy!

Tworzymy nową jakość robienia zakupów
W ostatnim czasie vm.pl jest aktywny w wielu różnorodnych branżach. Tym razem zaangażowaliśmy się na rynku zakupowym. We wrześniu razem z naszymi partnerami z firmy Advalyze z Berlina ukończyliśmy projekt (w technologii Magento) obejmujący stworzenie touchpointa dla renomowanego producenta bielizny – firmy Zimmerli ze Szwajcarii. Innowacyjne urządzenie, które posiada w pełni interaktywny wyświetlacz dotykowy, obsługuje sklep internetowy producenta. Klienci mają możliwość przeglądania na ekranie wszystkich dostępnych produktów, a następnie złożenia zamówienia i wyboru dogodnej dla nich formy płatności i metody dostarczenia zakupu.

Touchpoint został już zainstalowany w nowo otwartym salonie w Zurychu. W przyszłości urządzenia będą dostępne we wszystkich lokalnych sklepach ZImmerli na świecie. Jeśli nadarzy się okazja, polecamy zaglądnąć do jednego z salonów, aby wypróbować całkiem nową formę robienia zakupów. Tymczasem nasz zespół z niecierpliwością wyczekuje już kolejnych innowacyjnych projektów z niemieckim partnerem.

Vm.pl współtworzy wiodącą platformę do testowania j. niemieckiego z instytutem TestDaf
W vm.pl nie tylko mówimy i uczymy się niemieckiego, ale teraz również dzięki naszemu nowemu klientowi - Instytucie TestDaf w Bochum - będziemy mogli tworzyć egzaminy z tego języka. Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy projekt, w którym nasz zespół niemieckojęzycznych programistów (prawdziwych magików) Javy, będzie rozwijać wiodącą platformę internetową do testowania niemieckiego jako języka obcego.

Nasze umiejętności językowe podnoszą się z dnia na dzień (efekt naszej ciężkiej pracy), dlatego mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli rozwinąć taką samą platformę do testowana naszego własnego Deutschkenntnisse*

*Znajomość niemieckiego

Kontakt